چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1399/02/16 در ساعت 11:39:16

دعوت از طرح های زیست فناور به مشارکت با سرمایه گذاران

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری درفراخوانی ازطرح های زیست فناور علاقه مند به مشارکت با سرمایه گذاران حقیقی وحقوقی دعوت کرد.

دعوت از طرح های زیست فناور به مشارکت با سرمایه گذاران

ستاد توسعه زیست‌ فناوری برای تحقق اهداف متعالی سند چشم انداز نظام در افق چشم انداز 1404 و به منظور دستیابی به 3 درصد از سهم بازار بیوتکنولوژی جهان سعی در استفاده از بازار سرمایه برای توسعه زیست فناوری داشته و در نظر دارد طرح های مناسب را در حوزه های کشاورزی- ابزار و تجهیزات- صنایع تخمیری- محیط زیست- نفت- واکسن و پزشکی، انتخاب و از طریق تهیه طرح امکان سنجی و متعاقبا معرفی به سرمایه گذاران علاقه مند به این حوزه و سایر پشتیبانی های معنوی و قانونی مورد حمایت قرار دهد. در این ارتباط با سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی نیز مذاکرات و توافقاتی صورت پذیرفته است.

اهداف :

  • تامین منابع مالی برای اجرا یا توسعه طرحهای تولیدی کالاها یا خدمات زیست فناوری
  • ایجاد یا توسعه بازارداخلی و صادرات محصولات زیست فناوری
  • بهره ور نمودن زیرساختها، منابع انسانی و سرمایه های موجود کشور از طریق تجمیع و یکپارچه سازی در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان

میزان و چگونگی حمایت‌ها

حمایت‍های ستاد ازطریق تهیه طرح امکان سنجی و معرفی طرح های برتر حوزه های مختلف زیست فناوری به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری خطر پذیر (venture capital)، تاسیس شرکت مشارکتی یا افزایش سرمایه و مشارکت در سهام شرکت موجود عمل خواهند نمود.

چگونگی ارسال طرح‌ها

در مرحله اول، طرحها فرصت دارند تا تاریخ94/06/01  به نشانی ایمیل bio-companies@biodc.isti.ir  ارسال گردند. طرح‌های ارسالی در ستاد مورد ارزیابی قرار گرفته،  برای طرح های منتخب، توسط ستاد توسعه زیست فناوری طرح امکان سنجی اولیه(PFS ) تهیه خواهد شد وبا توافق مجری طرح به یکی از سرمایه گذاران مورد تایید ارسال خواهد گردید. در مرحله بعدی  مذاکرات بین مجری و سرمایه گذار انجام خواهد شد و در صورت توافق طرفین فعالیت مشترک صورت خواهد پذیرفت. فرمت ارائه پیشنهاد طرح ها بر روی سامانه  http://biodc.isti.ir  قابل دسترس می باشد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و یا هرگونه پرسش در این زمینه با شماره 83532930 سرکار خانم کلاهچی تماس حاصل فرمایید.

0%