چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1395/07/07 در ساعت 10:41:37

93 اختراع در حوزه زیست فناوری ثبت شد

سال گذشته 93 اختراع توسط مخترعان ایرانی در حوزه زیست فناوری به ثبت رسیده قابل توجه اینکه بالاترین آمار اختراعات ثبت شده به بخش پزشکی مرتبط می شود

93 اختراع  در حوزه زیست فناوری ثبت شد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: سال گذشته 93 اختراع توسط مخترعان ایرانی در حوزه زیست فناوری به ثبت رسید.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیان کرد: 
وی افزود: اختراعات ثبت شده در سال ۹۴ بر اساس حوزه های زیست فناوری در داخل کشور شامل ۳۲     اختراع در حوزه پزشکی، ۲۳ اختراع در حوزه مواد و تجهیزات، ۱۵     اختراع در حوزه صنعت، ۱۰ اختراع در حوزه کشاورزی و ۵ اختراع در حوزه واکسن می شود.
قانعی تصریح کرد: همچنین ۴ اختراعی ثبتی شده در بخش     طب بازساختی، ۳ اختراع ثبت شده در بخش محیط زیست و یک اختراع ثبت شده در بخش نفت نیز سال گذشته داشته ایم که جمعا 93 اختراع در زیست فناوری به ثبت رسیده است.


دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به اینکه بالاترین آمار اختراعات ثبت شده به بخش پزشکی مرتبط می شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه پزشکی به پیشرفت های خوب رسیده ایم و امیدوار هستیم در آینده نزدیک توسعه پزشکی در کشور را شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: در سال 2015 در مجموع در کشور 2 مورد اختراع توسط مخترعان ایرانی در حوزه زیست فناوری، در سطح بین‌المللی نیز ثبت شده است.
منبع خبر:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری