چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1395/08/01 در ساعت 08:58:27

کشت سالم فرآورده‌های گیاهی با تولید کودهای زیستی

حوزه بیولوژی توانسته است با تولید کودهای زیستی و بارورکننده‌های گیاهی نیاز صنعت کشاورزی کشور به این محصولات را تامین کند.

کشت سالم فرآورده‌های گیاهی با تولید کودهای زیستی

ه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباس کسائیان مدیرعامل فن آوری زیستی مهرآسیا به تولید کودهای بیولوژیک و فرآورده‌های گیاهپزشکی توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: این شرکت نخستین و بزرگترین تولید کننده مواد بیولوژیک کشاورزی مانند کودها و مواد بیولوژیک گیاه‌پزشکی به شمار می‌رود.
وی افزود: این شرکت با کسب دانش فني توليد مايه تلقيح نخود، لوبيا و سويا از مؤسسه تحقيقات خاك و آب كشور تلاش کرده است در توسعه صنعت کشاورزی کشور و تامین محصولات ارگانیک گام بردارد.


وی تولید انبوه کودهای آلی و زیستی و عوامل کنترل بیولوژیک را یکی از دستاوردهای این شرکت در راستای توصعه کشاورزی کشور برشمرد و افزود: این شرکت با سرمایه‌گذاری در کاربردی‌ساختن علم زیست فناوری با تکیه به دانش متخصصان و کارشناسان به عنوان یکی از شاخص­ ترین تولیدکنندگان کودهای آلی و زیستی و عوامل کنترل بیولوژیک در کشور مطرح شده است.
این فعال فناور، با اشاره به تولید بیووم پلاس مایکوریزا توسط این شرکت  افزود: این محصول بر اساس خواص مفید میکروارگانیسم‌های خاک‌زی همیار و همزیست با گیاهان به ویژه قارچ های میکوریزی آربسکولار تهیه شده است. 
وی افزود: این محصول قارچ‌های میکوریزی را در ریشه گیاه مستقر می‌کند و آب و عناصر معدنی مورد نیاز گیاه را با سرعت و به مقدار بیشتری به ریشه انتقال می‌دهد که در نتیجه با مصرف بیووم پلاس گیاه ضمن برخورداری از رشد بهتر، در برابرتنش های محیطی نیز مقاومت بیشتری خواهد یافت.

منبع خبر: ستاد توسعه زیست فناوری