چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1395/09/13 در ساعت 14:56:55

مشکل فعالان حوزه زیست‌فناوری رفع می‌شود

برخی شرکت ها که فعالیت هایی در حوزه آزمایشگاهی داشتند؛ ولی توان تولید نیمه صنعتی محصولات خود را نداشتند با تشکیل یک شرکت واسط در ستاد این مشکل رفع و شرکت های مذکور می توانند محصولات خود را تولید کنند.

مشکل فعالان حوزه زیست‌فناوری رفع می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این ستاد موانع موجود بر سر راه فعالان حوزه زیست‌فناوری را رفع کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در درباره حمایت های این ستاد از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری، بیان کرد: برخی شرکت ها که فعالیت هایی در حوزه آزمایشگاهی داشتند؛ ولی توان تولید نیمه صنعتی محصولات خود را نداشتند با تشکیل یک شرکت واسط در ستاد این مشکل رفع و شرکت های مذکور می توانند محصولات خود را تولید کنند.

وی افزود: در اجرای این طرح، فعالان حوزه زیست فناوری برای استفاده از امکانات و خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی تخفیفات مناسبی دریافت می‌کنند.

به گفته قانعی، این کار برای حمایت بیشتر از شرکت های فعال در حوزه زیست فناوری انجام شده و می تواند نقش موثری در تولید محصولات داخلی داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: این کار با همکاری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی انجام شده و در اجرای این طرح با این شبکه همکاری زیادی داریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی همچنین بیان کرد: امیدوار هستیم که با اجرای این طرح بتوانیم به شرکت های داخلی فعال در حوزه زیست فناوری کمک کرده و موانعی که سال ها است بر سر راه تولید محصولات این شرکت ها وجود دارد را برداریم.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری