چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1395/10/12 در ساعت 04:37:13

افزایش صادرات محصولات زیست فناوری تا سال آینده

یکی از اهداف مدنظر در ستاد توسعه زیست فناوری، توسعه صادرات محصولات این حوزه است که تا سال آینده رقم صادرات افزایش چشمگیری خواهد داشت.

افزایش صادرات محصولات زیست فناوری تا سال آینده

تهران-ایرنا-دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: یکی از اهداف مدنظر در ستاد توسعه زیست فناوری، توسعه صادرات محصولات این حوزه است که تا سال آینده رقم صادرات افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در خصوص اهدف ستاد توسعه زیست فناوری، افزود:صادرات محصولات زیست فناوری تا سال 92 حدود 200 میلیون دلار بوده که قصد داریم میزان صادرات را تا سال 96 تا 6 برابر افزایش دهیم.
وی با اشاره به وابستگی ایران به واردات محصولات زیست فناوری، بیان کرد: رشد واردات محصولات زیست فناوری در کشور از سال 88 تا 91 حدود 130 درصد بوده که این عدد نگران کننده و نشاندهنده رشد وابستگی ایران به واردات است. سعی کرده ایم در این چند سال خلا موجود را رفع کنیم.
قانعی در خصوص تهیه نقشه دانشی در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه ستاد توسعه زیست فناوری مرجع اصلی سیاستگذاری، برنامه ریزی و راهبری برنامه های این حوزه است تصمیم گرفته ایم نقشه دانشی تهیه کنیم تا تمام حوزه های مربوط به زیست فناوری را احصا کرده و در تمام ابعاد رشد دهیم.
وی تصریح کرد: رشد 6 برابری صادرات محصولات زیست فناوری را از سال 92 پیگیری کرده ایم و امیدوار هستیم تا سال آینده اهداف مورد نظر ستاد در این حوزه محقق شود.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا