چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1395/12/21 در ساعت 13:15:43

دانش‌آموز فناور در حوزه زیست‌فناوری تربیت می‌شود

حوزه دانش آموزی زیست فناوری یک حوزه مهم و استراتژیک است و باید از توانمندی ها و دارایی های موجود برای اشتغالزایی و کارآفرینی در این حوزه استفاده کنیم.

دانش‌آموز فناور در حوزه زیست‌فناوری تربیت می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: یکی از اولویت‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری تربیت دانش‌آموز فناور است که برای این کار از خیرین مدرسه‌ساز کمک می گیرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیرنعمت بنی‌آدم رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز از بخش های مختلف اولین موسسه تخصصی علوم و فناوری های زیستی دانش‌آموزی صدرای مهر بازدید کردند.
قانعی در این مراسم، گفت: حوزه دانش آموزی زیست فناوری یک حوزه مهم و استراتژیک است و باید از توانمندی ها و دارایی های موجود برای اشتغالزایی و کارآفرینی در این حوزه استفاده کنیم.
وی افزود: برای این کار سه استراتژی وجود دارد، یکی اینکه از خیرین مدرسه ساز بخواهیم در کنار ساخت هر مدرسه، پژوهش‌سرایی نیز بسازند، یا اینکه در کنار ساخت هر مدرسه فضایی برای انجام پژوهش های زیست فناوری در نظر بگیرند و یا در نهایت اینکه مبلغی را به صندوق توسعه زیست فناوری بدهند و از سود آن برای تجهیز و ساخت پژوهش‌سرا استفاده کند.
به گفته قانعی، خیرین مدرسه ساز می توانند ستاد توسعه زیست فناوری را در ایجاد پژوهش‌سراهای زیست فناوری کمک کرده و خیرین مدرسه ساز را برای ساخت پژوهش‌سراها در استان های مختلف ترغیب کنند؛ زیرا حوزه زیست فناوری دانش آموزی یک حوزه اشتغالزا و کارآفرین است.
وی تصریح کرد: طراحی بسته کارآفرینی در ستاد توسعه زیست فناوری ضروری است و با توجه به اینکه پژوهش‌سراهای زیست فناوری محل مناسبی برای تربیت نیروی انسانی کارآمد در حوزه زیست فناوری هستند می توانیم این بسته کارآفرینی را در همین پژوهش‌سراها طراحی کنیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، خیرین مدرسه ساز را مهم ترین رکن برای ایجاد پژوهش‌سراها معرفی کرد و ادامه داد: اگر از ظرفیت خیرین مدرسه ساز برای ایجاد پژوهش‌سراها استفاده کنیم می توانیم امیدوار شویم که در تمام شهرها و استان ها چنین فضایی ایجاد خواهد شد و کارآفرینی نیز در حوزه ثروت آفرین زیست فناوری محقق شود.
در ادامه این نشست، امیر نعمت بنی‌آدم رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز گفت: رشته زیست فناوری یک رشته به روز و با اهمیتی است و باید این اهمیت و کارآفرین بودن رشته زیست فناوری برای خیرین بازگو شود تا آنها به سرمایه گذاری در این کار تشویق و ترغیب شوند.
وی افزود:از اردیبهشت ماه سال آینده جلسات استانی مجمع خیرین مدرسه‌ساز آغاز می شود که می توانیم نماینده ای از ستاد را در این جلسات داشته باشیم تا در خصوص اهمیت زیست فناوری و تاثیر این حوزه مهم در اشتغالزایی و ثروت آفرینی صحبت شود.
منبع خبر: معاونت علمی و فناوری