چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1396/01/24 در ساعت 12:07:35

سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری یک ضرورت است

جاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی معتقد است که تعریف طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری برای سرمایه‌گذاران ضروری و یک نیاز مسلم است

سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری یک ضرورت است

مدیر گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی معتقد است که تعریف طرح‌های سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه زیست‌فناوری برای سرمایه‌گذاران ضروری و یک نیاز مسلم است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمیدرضا طهوری مدیر گروه تولید، تجاری‌سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص نیاز به جذب سرمایه گذاری در حوزه زیست فناوری گفت: اقدامات گسترده ای در زمینه تعریف یا انتخاب طرحهای سرمایه گذاری مناسب و معرفی آنها به سرمایه گذاران، شکل دهی و به کار گیری بروکرها، تضمین بازار محصولات و تسهیل و تسریع مراحل تایید محصول توسط سازمانهای دولتی مربوطه از راه های توسعه سرمایه گذاری در حوزه زیست فناوری است.
وی افزود: همچنین حمایتهای تعرفه ای و محدودسازی واردات، بهره مندی این شرکتها و محصولات از مزایای مندرج در قوانین مربوطه از جمله قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و ... نیز مورد نیاز خواهد بود که البته گامهای مثبت و امیدوار کننده ولی ناکافی در این زمینه ها نیز برداشته شده است.
به گفته طهوری، با توجه به اهمیت زیاد و تاثیر گذاری "استفاده از منابع مالی فراوان غیر دولتی کشور برای کمک به شکل دهی اقتصاد دانش بنیان" این موضوع توسط دست اندرکاران و با هدایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد مباحثه، همفکری و اقدام قرار گیرد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری