چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1396/04/19 در ساعت 11:31:12

توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی؛ نحوه مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها رصد می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: محک‌زنی مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها از جمله چین، آلمان، برزیل و روسیه از جمله اقدامات ستاد است.

توسط ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی؛  نحوه مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها رصد می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص محک زدن نحوه مدیریت توسعه زیست فناوری در دنیا، بیان کرد:  محک‌زنی مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها از جمله چین، آلمان، برزیل و روسیه و ارزیابی و بررسی بازار جهانی 20 محصول زیست‌فناوری از جمله اقدامات ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در سال 95 بوده است.
وی افزود: ال گذشته نحوه سرمایه‌گذاری کشورها در تحقیق و توسعه در زمینه زیست‌فناوری در کشورهای کره جنوبی، هند، ترکیه و در شرکت‌های بخش دارو و زیست فناوری در امریکا، فرانسه، آلمان، ژاپن، کره جنوبی، چین و هند نیز بررسی شد.
به گفته قانعی، رصد و بررسی اقدامات کشورها در زمینه تحقیق و توسعه زیست فناوری با هدف استفاده از تجربیات آنها برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته شده در ستاد انجام شد.
وی تصریح کرد: این کار برای ستاد اهمیت زیادی دارد و سعی می‌کنیم برای همراه شدن با دنیا و عقب نماندن از پیشرفت‌های موجود حتما به گزارشات ارسالی دیگر کشورها توجه کنیم.

منبع خبر: ستاد توسعه زیست فناوری