چهار شنبه 12 آبان 1395
English
  • تلفن تماس:021-88482558

صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری

1396/04/27 در ساعت 16:43:17

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی:

تغییر دیدگاه‌های اشتباه در حوزه زیست‌فناوری ضروری است

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی:

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی معتقد است که یکی از ضروری‌ترین اقدامات در حوزه زیست فناوری تغییر دیدگاه‌های اشتباه در این حوزه است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص فعالیت ستاد توسعه زیست فناوری در سالهایی که گذشت، گفت: : یکی از مهم ترین مشکلات در حوزه زیست فناوری تغییر دیدگاه های اشتباه در این زمینه است که معمولا زمان و توان زیادی از فعالین این حوزه می گیرد و به نوعی تغییر فضا و دیدگاه مسوولان و دست اندرکاران کار بسیار طاقت فرسایی است.

به گفته قانعی نویسندگان سند زیست فناوری اولین گام را در حوزه تحول این حوزه برداشتند و امروز وظیفه ماست که این راه را ادامه داده و روند پیشرفت این حوزه را سریع تر کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با بیان اینکه وظیفه ستاد ورود به فضای کسب و کار است، اظهار کرد: ستاد نباید تنها به وظایف ستادی خود بسنده کند بلکه باید در حوزه صف نیز ورود کرده و فضای کسب و کار را نیز رونق دهد.

وی ادامه داد: باید در کشور این موضوع نهادینه شود که یک درصد اقتصاد کشور مبتنی بر دانش باشد و دولت به این بلوغ برسد که از اقتصاد زیستی استفاده کند که این کار مستلزم ارائه برنامه های تحولی و اقتصادی خود  به صورت شفاف و کامل به دولت است.

قانعی تصریح کرد: گاهی ساختارها بیمار هستند و تکیه بر آنها وضع موجود را بدتر خواهد کرد و لازم است این ساختارها را تغییر دهیم، گاهی نیز ابزار لازم برای تحقق هدف مورد نظر پیش بینی نشده که باید ابزارهای لازم برای رسیدن به هدف را فراهم کنیم.

وی با اشاره به برنامه سال 96 ستاد بر اساس شعار امسال(اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) گفت: برای تحقق شعار امسال در ستاد برنامه ریزیهای مختلفی صورت گرفته است که به حوزه تعریف استاندارد در حوزه غذا، اجرای طرح شورورزی و تثبیت خاک و ایجاد اشتغال و تولید در روستا بر اساس اقلیم مربوط می شود که برنامه های آن ارائه خواهد شد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری