چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1396/08/21 در ساعت 07:50:02

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی در تبریز برگزار می‌شود

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی در تبریز برگزار می‌شود

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی باهدف تجاری‌سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب‌وکار و افزایش صادرات و محصولات خدمات دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

این رویداد که از 20 تا 24 آبان ماه 96 با حمایت معاونت علمی برگزار می‌شود، اهدافی چون شناسایی و معرفی نوآوری‌ها و اختراعات فناورانه و طرح‌ها و ایده‌های دانش‌محور، معرفی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آنها را دنبال می‌کند.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی با هدف ایجاد ارتباط میان دانشگاهیان و فناوریان با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاری (داخلی و خارجی) برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان در تبریز برگزار خواهد شد.

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان به ایجاد فضای مناسب کسب‌وکار برای نخبگان علمی و فناوری و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد.

این نمایشگاه و جشنواره بر تجاری‌سازی فناوری تمرکز دارد و زون بندی تخصصی آن امکان دسترسی مشتریان و مصرف‌کنندگان فناوری به فناوران و امکان ایجاد ارتباط و تعاملات شبکه‌ای در حوزه مرتبط را ایجاد می‌کند.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی تلاش ویژه برای حضور مشتریان فناوری (صنعتگران، سرمایه‌گذاران، مدیران شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی مصرف‌کننده فناوری) از کل کشور دارد.

ارزش‌گذاری به عناصر اجرایی و اقتصادی در داوری و ارزیابی طرح‌ها و تلاش مستمر بعد از ایام نمایشگاه برای معرفی طرح‌های فناورانه حاضر در نمایشگاه به سرمایه‌گذاران از جمله ویژگی‌های این رویداد است.

نمایندگان صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سازمان‌های حمایتی در جوار نمایشگاه حضور خواهند داشت و امکان آشنایی فناوران با حمایت‌های آن سازمان‌ها خواهد بود.

شتاب‌دهنده های حوزه فناوری نیز گروه دیگری هستند که در پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی حضور دارند و امکان تعامل آنها با فناوران و جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌ها ایجاد می‌شود.

از دیگر گروه‌هایی که در این رویداد حضور خواهند داشت تشکل‌های تولیدی و سازمان‌های مصرف‌کننده فناوری هستند که برای معرفی نیازهای فناورانه خود و ایجاد ارتباط متقابل میان دانشگاه و صنعت حضور پیدا می‌کنند.

همچنین امکان بهره‌گیری از نظرات مشاوران حوزه کسب  کار دانش‌بنیان در جوار نمایشگاه فراهم است.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره ربع رشیدی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری