چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1396/08/29 در ساعت 11:42:24

اولین بازی رایانه ای ایرانی زیست فناوری با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری تولیدو روانه بازار شد.

اولین بازی رایانه ای زیست فناوری با عنوان زی:نجات زمین با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و با راهبری گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد تولید شد.

اولین بازی رایانه ای ایرانی زیست فناوری با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری تولیدو روانه بازار شد.

اولین بازی رایانه ای زیست فناوری با عنوان زی:نجات زمین با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری و با راهبری گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد تولید شد.

امروزه استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی و بازی های رایانه ای رو به فزونی است. از طرفی آموزش مفاهیم علمی در قالب بازی نه تنها موجب پر شدن اوقات فراغت دانش آموزان با مطالب آموزنده خواهد بود بلکه یادگیری این مفاهیم را نیز بسیار ساده­تر و قابل فهم­تر خواهد نمود. از این رو برنامه ریزی برای تولید و جریان سازی بازی های رایانه ای مرتبط با علوم زیستی، توسط گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد صورت پذیرفت. بدین منظور در وهله اول بازی های مشابه خارجی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفتند و پس از آن، به دلیل ایجاد جریان در داخل کشور از شرکت­های بازی­ساز دعوت شد تا زیرساخت­ها و بازیگران موجود حوزه تولید نرم­افزار و بازی­ داخلی؛ شناسایی شوند و مدل ارائه شده بیشترین تطبیق را با شرایط کشور داشته باشد. سرانجام اولین بازی مرتبط با علوم زیستی پس از برگزاری چندین جلسه و نشست در ستاد توسعه زیست فناوری با عنوان زی:نجات زمین تولید و روانه بازار شد.

داستان این بازی در زمان آینده اتفاق می افتد، زمانی که مخازن و منابع به حداقل رسیده اما انسان به تکنولوژی قدرتمندی دست یافته است. در واقع تنها یک نفر در کره زمین باقی مانده است و تمامی امکانات و دستاوردهای بشری به مقابله با انسان می پردازند و کاراکتر اصلی به دنبال گریز از این شرایط، در پی دستیابی به مکانی امن در زمین است. کاراکتر اصلی سعی دارد با حداقل امکاناتی که حفظ کرده و به سفینه ی زنده اش منتقل کرده است، به حیات خود ادامه دهد. این دانشمند (زی) با استفاده از موجودات زنده برای خود امکاناتی فراهم آورده تا با ربات ها بجنگد. زی در این بازی با کمک زیست فناوری از محصولات کشاورزی خود محافظت می کند، سوخت گیاهی تولید می کند، با جمع آوری آمینو اسید و ساخت پروئتین خود را قوی می کند و سفینه خود را با اصلاحات ژنتیکی از آسیب های دشمنان حفظ می کند.

  این بازی هم اکنون در کافه بازار از طریق لینک https://cafebazaar.ir/app/ir.biotechgames.ZiSavingEarth/?l=faقابل دانلود برای علاقمندان می باشد.این بازی برای رنج سنی 7+ سال طراحی شده است؛ این بازی که از چهار بازی کوچکتر تشکیل شده سعی کرده از یک ژانر موفق برای جلب مخاطب استفاده کند.