چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1397/04/09 در ساعت 17:22:36

با مشارکت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی؛

شرکت‌های دانش‌بنیان فعال حوزه توالي‌يابي نسل جديد شناسایی می‌شود

با مشارکت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی؛

مسابقه« تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS)» با هدف شناسايي و تقويت شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضاي هيئت علمي، دانشجويان و پژوهشگاه‌هاي فعال در اين حوزه برگزار می شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS)» توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا و با همکاری ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می‌شود.
این مسابقه در 3 مرحله برگزار می‌شود و ثبت نام آن از اردیبهشت ماه آغاز شده است.  شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دارای پتانسیل و سایر علاقمندان پش از تمدید مهلت ثبت نام از سوی دبیرخانه این مسابقه، تا هفتم تیرماه فرصت دارند در مسابقه شرکت کنند. 
در دنياي امروز، توانايي جمع‌آوري، تحليل و استفاده از کلان‌داده‌ها  از اهميت زيادي برخوردار است. يکي از انواع کلان‌داده‌ها، داده‌هاي ژنوميکي  است که عمدتاً با تکيه بر فناوري توالي‌يابي نسل جديد (NGS)‌ توليد مي‌شود. با پيشرفت‌ مداوم روش‌هاي توالي‌يابي، هم‌اکنون حجم وسيعي از اين داده‌ها با سرعت زياد توليد مي‌شود و اغلب پژوهشگران معتقدند تحليل و استفاده از اين داده‌ها تاثيرات چشمگيري بر زندگي بشر خواهد داشت.
داده‌های NGS کاربردهای وسیعی دارند و کاربران نهایی تحلیل این داده‌ها، از پژوهشگران دانشگاهی تا بالینی (پزشکی)، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، شرکت‌های دارویی، شرکت‌های بیوتکنولوژی، صنایع کشاورزی و غیره را در بر می‌گیرد. از این‌رو مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با همکاری «ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی»، اقدام به برگزاری مسابقه‌ای با عنوان «تحلیل داده‌های NGS» کرده است.
شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پژوهشگاه‌های دارای پتانسیل و سایر علاقمندان تا هفتم تیرماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی به آدرس Ichallenge.ir ثبت نام کنند.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری

0%