چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1397/04/17 در ساعت 09:33:45

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد

توسعه کشاورزی یکی از اولویت‌های صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: یکی از مهم ترین اولویت های صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، توسعه بخش کشاورزی است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به خدمات صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، بیان کرد: اولویت های سرمایه گذاری در این صندوق شامل حوزه کشاورزی، تجهیزات، دارو، نفت، واکسن، محیط زیست، آنتی بادی مونوکلونال، میکروآرنا، ویروسهای انکولیتیک و پروبیوتیک می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه توسعه کشاورزی در کشور یک ضرورت ملی است، صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، یکی از اولویت های اصلی خود را توسعه این بخش در کشور قرار داده است.
به گفته قانعی، فعالیت این صندوق از سال 94 و با هدف تامین منابع مالی به منظور حمایت از کسب‌ و کارهای فناورانه، تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و مشارکت در پروژه‌های حوزه زیست فناوری و رفع موانع و مشکلات پیش روی شرکتها در مسیر تجاری‌سازی و تولید محصولات زیستی و ارتقای سطح کشور در این حوزه راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری یکی از بخش هایی است که در طرح  شتابدهنده زیست فناوری پزشکی همکاری می کند و شرکت های می توانند از خدمات این صندوق بهره ببرند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری