چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1396/09/26 در ساعت 08:33:48

با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی صورت می‌گیرد

ایجاد تحول در انتقال فناوری‌ها به مناطق تولید گرد و غبار

با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی صورت می‌گیرد


یکی از اولویت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ایجاد تحول در انتقال فناوری‌ها به مناطق تولید گرد و غبار است که برای اجرایی شدن این طرح، برنامه های مختلفی تعریف کرده اند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس گزارش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، عملیات زیر ساختی شورورزی (ساخت استخرهای پرورش میگو و آرتمیا در سطح بالغ بر 7 هکتار) در قالب همکاری ستاد، صندوق توسعه زیست فناوری، موسسه جهاد نصر، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مرکز ملی تحقیقات شوری کشور رو به اتمام است. 
در این گزارش آمده است؛ تولید بذر و نهال مورد نیاز مطابق با شرایط آب و خاک شور در کانون بحرانی تولید گرد و غبار برای انتقال به عرصه انجام شده است. 
با شروع عملیات «انتقال آب به کانون تولید گرد و غبار»، «تسطیح اراضی و آبشویی در قالب اجرای طرح پایلوت شورورزی» و «آبگیری اسخرها و کشت انواع گیاهان از جمله کوشیا، پانیکوم، کینوا(خاویار گیاهی) ،سالیکورنیا (نمک سبز)، گز بومی، اکالیپتوس و غیره» تحول اساسی در انتقال انواع فناوری ها و در ادامه توسعه آن در مناطق تولید گرد و غبار و محل های برداشت ایجاد خواهد شد.

 

منیع خبر: معاونت علمی و فناوری

0%