0%

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران و سوریه

1396/11/24 در ساعت 16:40:00

تمرکز بر حوزه دارو و سلامت پیگیری می‌شود

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران و سوریه

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران و سوریه،  ایران آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری در حوزه تولید داروهای پیشرفته و فراورده‌های زیستی به سوریه را اعلام کرد.

حبیب عبود، معاون وزیر بهداشت و سلامت سوریه با علی‌مرتضی بی‌رنگ قائم‌مقام معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، علی‌مرتضی بی‌رنگ، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری با ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت علمی در زمینه توسعه علم و فناوری، گفت: یکی از اولویت‌های معاونت علمی در چند سال اخیر حمایت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است.
بیرنگ اظهار کرد: «توسعه شتاب‌دهنده‌ها» و «حمایت از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان» نیز از دیگر اقداماتی است که در معاونت علمی پیگیری می‌شود.به گفته بی‌رنگ، طی سال‌های پیش از شروع بحران سوریه بود که تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سوریه به امضا رسید که خواهان پیگیری مفاد این تفاهم‌نامه هستیم. وی همچنین بیان کرد: ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی آمادگی برای سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال فناوری در حوزه تولید داروهای پیشرفته و فراورده‌های زیستی در سوریه رادارند.

در ادامه این دیدار، دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با برشمردن مهم‌ترین دستاوردهای حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی، آمادگی این ستاد را برای همکاری و صادرات محصولات بیوتکنولوژی کشاورزی مانند کود و ... به سوریه اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، معاون وزیر بهداشت و سلامت سوریه نیز با تشکر از حمایت‌های همه‌جانبه ایران ، خواهان توسعه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور شد. همچنین در انتها، دو شرکت دانش‌بنیان حوزه دارویی، به ارائه توانمندی‌های خود برای همکاری با طرف‌های سوری پرداختند.

 منبع خبر: ستاد زیست فناوری

نظر جدید
شما هم نظر دهید: