چهار شنبه 12 آبان 1395
  • تلفن تماس:021-88033910
1396/12/24 در ساعت 16:26:10

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد

ارتقای استاندارد در حوزه کشاورزی محیط‌زیست و تجهیزات زیست‌فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد

دبیر ستاد  توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تعریف و ارتقای استاندارد در حوزه کشاورزی محیط‌زیست و تجهیزات زیست‌فناوری خبر داد. 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصطفی قانعی دبیر ستاد  توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص برنامه های این ستاد در حوزه کشاورزی، گفت: کمیته استاندارد کارگروه اقتصاد زیستی به منظور پیشبرد اهداف این کارگروه در حوزه استانداردسازی تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته با بهره‌گیری از مطالعات صورت‌گرفته در کارگروه در زمینه استانداردهای حوزه زیست فناوری و مطالعه نگاشت نهادی زیست فناوری در کشور مدل جامعی را برای تسهیل تدوین استانداردها در بخش‌هایی از حوزه زیست فناوری که در کشور رشد کافی را داشته‌اند که شامل سه بخش زیست‌فناوری کشاورزی، زیست‌فناوری محیط زیست و تجهیزات زیست فناوری می‌شود، طراحی کرده است.

به گفته قانعی، برای این منظور کمیته استاندارد کارگروه اقتصاد زیستی ستاد توسعه زیست‌فناوری در هر بخش، مدل پیشنهادی با عناصر زیر تعریف کرده است که شامل ارگان‌های دولتی سیاستگذار، خبرگان، کمیته متناظر در ستاد زیست‌فناوری و شرکت‌های بخش خصوصی می‌شود.

 

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری

0%