جیتکس 2023 امارات، بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات

1402/08/03 در ساعت 12:00:00

GITEX GLOBAL، بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات در جهان، در تاریخ 24 تا 28 مهر ماه ۱۴۰۲ در شهر دبی برگزار شد.

جیتکس 2023 امارات، بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات

از جمله محورهای این نمایشگاه می توان به حوزه های چاپ سه بعدی، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، شهرهای هوشمند، اینترنت اشیا، امنیت، پردازش ابری، مراکز داده، جابجایی، فناوری مالی و ... اشاره کرد.

با توجه به اهمیت فناوری‌های حوزه سلامت و زیست فناوری در دنیای کنونی، موجب شده است تا جیتکس پذیرای بسیاری از شرکت های فناوری اطلاعات حوزه سلامت نیز باشد. 

در حاشیه نمایشگاه GITEX، بزرگترین رویداد جهانی استارت آپ ها و سرمایه گذارها نیز درکشور امارات برگزار شد. این رویداد در منطقه بندرگاهی دبی با عنوان Expand North Star برگزار شد که بیش از 40 شرکت ایرانی نیز حضور داشتند. این رویداد در تاریخ 15 لغایت 18 اکتبر 2023 با میزبانی اتاق اقتصاد دیجیتال دبی برگزار شد. در این برنامه 4 روزه، بهترین استارت آپ ها از بیش از 100 کشور دنیا در تعامل با بیش از 1000 سرمایه گذار خطر پذیر، نشست داشتند تا بتوانند از حمایت های مالی آنها برخوردار شوند.

ضمناً بیش 70 بنیانگذار یونیکورن بر روی صحنه، نظرات و ایده های خود را ارائه کردند. علاوه بر این، بیش از 250 سخنرانی در این رویداد انجام شد و بیش از 1800 استارت آپ به عنوان غرفه دار حضور داشتند. نقطه قابل توجه رویداد North Star، ارائه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان با حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در قالب یک پاویون اختصاصی بود. استارتاپ‌ های دانش بنیان ایرانی در حوزه‌ های مختلف فناوری اطلاعات مخصوصا با تمرکز بر حوزه سلامت و همچنین حضور 3 صندوق‌ سرمایه‌گذاری ملی من جمله صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری، صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری و همچنین صندوق پژوهش و فناوری بهشتی، فرصتی برای توسعه بازار بین المللی محسوب گردید.

حضور مدیرعامل محترم صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری در این رویداد و بازدید از شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه از جمله E-GALAXYCO، شرکتی فعال در حیطه آموزش نرم افزار و دستگاه های تجهیزات پزشکی، و یاNoavaran Dadeh Salamant متمرکز بر روی تفسیر تصاویر رادیولوژی، سی تی اسکن و ... بیمار با استفاده از هوش مصنوعی در کمترین زمان ممکن، از نقاط عطف این نمایشگاه به شمار می‌رفت. در ادامه، جهت تداوم توسعه بازار بین الملل شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت در کشور امارات، صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری، برنامه های مدونی را اجرا خواهد کرد.
حضور ایران در نمایشگاه عرب هلث با حمایت صندوق تجهیزات پزشکی

1402/08/27 در ساعت 14:29:58

پاویون ملی ایران در نمایشگاه عرب هلث دبی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری مستقر خواهد شد. این نمایشگاه فرصتی مناسب برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی برای معرفی طرح‌های سرمایه‌پذیر خود به جهانیان علاقه‌مند و فعال در این حیطه می باشد.

حضور ایران در نمایشگاه عرب هلث با حمایت صندوق تجهیزات پزشکی

افتتاح مرکز نوآوری و صنایع خلاق توان‌بخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

1402/07/25 در ساعت 12:03:12

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهریورماه، راه اندازی مرکز نوآوری و خلاق در حوزه توان‌بخشی با حضور معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با حضور دکتر عبدالرضا پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر

افتتاح مرکز نوآوری و صنایع خلاق توان‌بخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

حضور صندوق زیست فناوری در نشست اکوسیستم نوآوری ایران در نمایشگاه ایران فارما

1402/07/15 در ساعت 15:07:26

دکتر سیدیحیی رهنمایی: براي توسعه زيست بوم نوآوري حتما به ايجاد اركان و اجزاي آن و در مرحله بعد ايجاد هماهنگي و ارتباط معنادار و هوشمند بين اجزاي زيست بوم نياز داريم.

حضور صندوق زیست فناوری در نشست اکوسیستم نوآوری ایران در نمایشگاه ایران فارما

واکسن کرناپسین ایرانی همتراز نوبل پزشکی 2023

1402/07/12 در ساعت 16:26:41

آکادمی نوبل، روز دوشنبه ۲ اکتبر (۱۰ مهر) جایزه سال ۲۰۲۳ خود را به دانشمندان فعال در فناوری ساخت واکسن mRNA کرونا اهدا کرد.

واکسن کرناپسین ایرانی همتراز نوبل پزشکی 2023

نشست اکوسیستم نوآوری در ایران(نقدها و نظرها) در هشتمین نمایشگاه ایران فارما

1402/06/28 در ساعت 12:41:55

پنل «نقد و نظر بر شکل‌گیری شتابدهنده‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در دو دهه اخیر و جایگاه هوش مصنوعی در باز توسعه این اکوسیستم» با حضور مدیرعامل محترم صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست فناوری، جناب آقای دکتر رهنمایی، شش مهر ماه ساعت ۱۱:۳۰ الی ۱۳:۳۰ برگزار میگردد.

نشست اکوسیستم نوآوری در ایران(نقدها و نظرها) در هشتمین نمایشگاه ایران فارما

آینده را در تجارت با آفریقا و آمریکای لاتین میبینم!

1402/06/19 در ساعت 12:08:55

معاون اقتصادی وزیر امورخارجه مطرح کرد: پیشنهاد میکنیم بروید و در آفریقا و آمریکای لاتین سرمایه گذاری کنید. این یک فرصت طلایی است که ما با تکنولوژی های خودمان در تجهیزات پزشکی و دارو به بازار های خارجی ورود کنیم.

آینده را در تجارت با آفریقا و آمریکای لاتین میبینم!
نظر جدید
0%