حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار پر رونق روسیه و اورآسیا

1400/04/29 در ساعت 12:00:00

راه اندازی خانه‌ نوآوری و فناوری جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی در مسکو پایتخت روسیه که به‌این صورت بازار پر رونق روسیه و اورآسیا به یکی از اهداف اصلی صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی مبدل گردید.

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بازار پر رونق روسیه و اورآسیا

پس از راه‌اندازی خانه‌های نوآوری ایران در ۳ کشور جهان، میزبانی دائمی چهارمین خانه نوآوری کشور عزیزمان به پایتخت روسیه رسید تا گامی بلند در مسیر تکمیل زنجیره تولید و توزیع محصولات فناورانه ایرانی در سراسر جهان برداشته شود.

در مراسم  افتتاحیه چهارمین خانه نوآوری ایران معاونین و مدیران بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر مسئولین کشوری از جمله: آقایان مهدی قلعه‌نویی (رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری)، کاظم جلالی (سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه) حضور داشته و در این بین نیز، آقایان محمود مقتدایی (رئیس هیات مدیره شرکت تکش)، ذبیجی (رئیس هیات مدیره شرکت دارو و درمان سلفچگان) و بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان ایرانی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راه اندازی خانه نوآوری و فناوری کشورمان در مسکو مشارکت کردند تا پس از چین، سوریه و کنیا، حالا روسیه به محل دائمی چهارمین خانه نوآوری و فناوری ایران در جهان تبدیل گردد.

صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست فناوری به عنوان یک از اصلی‌ترین مشارکت کنندگان در راه اندازی خانه جدید نوآوری و فناوری ایران در روسیه بوده است و حالا این کشور محل عرضه جدیدترین محصولات حوزه علم و فناوری و مکانی مناسب برای رایزنی، تبادل تجربیات و همکاری‌های مشترک بین شرکت‌های دانش بنیان ایران و روسیه است.

در مراسم افتتاح رسمی چهارمین خانه نوآوری و فناوری ایران، مقامات وزارت‌خانه‌های صنعت و ارتباطات روسیه، سیروس وطن خواه، رییس مرکز همکاری‌های تحوّل و پیشرفت ریاست جمهوری، مهدی قلعه‌نویی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست‌جمهوری و کاظم جلالی سفیرجمهوری اسلامی ایران در روسیه حضور داشتند.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری با وزارت صنعت و تجارت روسیه و برگزاری نشست مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با طرف‌های روسی از دیگر برنامه‌های هیات ایرانی در مسکو خواهد بود. نشست تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با طرف‌های روسی نیز که توسط یک شرکت روسی برنامه‌ریزی و اجرا شده بود؛ عصر دوشنبه در هتل آزیموت مسکو برگزار شد.
مهدی قلعه‌نویی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت حدود شش تا هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور گفت: این شرکت‌ها توانسته‌اند ظرفیت‌های قابل توجهی برای عرضه محصولات دانش بنیان در داخل و خارج از کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به ضرورت حضور پررنگ شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در بازار‌های بین المللی گفت: پس از راه‌اندازی خانه‌های نوآوری ایران در دیگر کشور‌ها، صادرات محصولات دانش بنیان افزایشی چشمگیر تجربه کرده کرده و اینک حدود ۳ درصد از مجموع محصولات صادراتی کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی همچنین قرار است تازه‌ترین دستاورد‌های خود را در نمایشگاه بین المللی هوا فضای روسیه با عنوان «ماکس ۲۰۲۱» عرضه کنند. این نمایشگاه معتبر بین‌المللی از روز سه شنبه ۲۹ تیرماه با حضور صد‌ها شرکت هوافضای از روسیه و کشور‌های صاحب فناوری‌های هوافضا کار خود را آغاز خواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران نیز با ۳۵ شرکت دانش‌بنیان محصولات خود را در معرض دید قرار خواهند داد.

نمایشگاه دو سالانه هوایی ماکس، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هوایی جهان و محل نمایش تازه‌ترین دستاورد‌های صنعت هوا فضا به شمار می‌رود. روسیه و کشور‌های صاحب فناوری‌های نو در عرصه هوافضا، جدیدترین هواپیما‌های مسافربری و باری، بالگرد‌های تهاجمی و امدادی، هواپیما‌های جنگنده و بمب افکن، انواع پهپاد‌های رزمی و شناسایی و نیز هواپیما‌های راهبردی خود را به نمایش می‌گذارند.

جمهوری اسلامی ایران نیز که در دوره‌های گذشته حضوری فعال در نمایشگاه هوایی ماکس روسیه را تجربه کرده است، امسال تازه‌ترین توانمندی‌های خود در صنعت هوافضا را عرضه خواهد کرد. نمایشگاه هوایی ماکس روسیه از سال ۱۹۹۲ میلادی به صورت دوسالانه برگزار می‌شود و علاوه بر نمایش محصولات هوا فضا، محلی برای تبادل تجربیات طراحان و سازندگان محصولات صنایع هوایی به شمار می‌رود.


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری

1400/11/09 در ساعت 11:21:11

این تفاهم‌نامه همکاری به منظور توسعه خدمات صندوق زیست‌فناوری با صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان یزد منعقد گردید.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری

شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه درمسیر توسعه همکاری های بین‌المللی

1400/05/03 در ساعت 09:41:00

شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه روز سه شنبه در نشستی در مسکو، راه های توسعه همکاری ها خود را بررسی کردند.

شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه درمسیر توسعه همکاری های بین‌المللی

سرمایه‌گذاری و مشارکت صندوق زیست فناوری در ایجاد و راه‌اندازی چهارمین خانه نوآوری ایران

1400/05/03 در ساعت 10:13:00

چهارمین خانه نوآوری ایران در راستای ایجاد شبکه نوآوری ایران در سراسر دنیا در شهر مسکو پایتخت کشور روسیه افتتاح شد.

سرمایه‌گذاری و مشارکت صندوق زیست فناوری در ایجاد و راه‌اندازی چهارمین خانه نوآوری ایران

تاسیس صندوق سرمایه گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نو آفرین

1399/06/05 در ساعت 17:49:00

صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نوآفرین» با سرمایه 500 میلیارد تاسیس گردید.

تاسیس صندوق سرمایه گذاری خصوصی اعتبار سرمایه نو آفرین
نظر جدید
0%