صرفه جویی ارزی ۱۳ میلیون دلاری با افتتاح خطوط تولید اقلام پزشکی ساخت داخل

1402/06/06 در ساعت 12:00:00

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری فاز نخست کارخانجات تولید دستکش‌های معاینه و جراحی، انواع سوندهای پزشکی و ست‌های تزریق در شهرستان ملایر افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

صرفه جویی ارزی ۱۳ میلیون دلاری با افتتاح خطوط تولید اقلام پزشکی ساخت داخل
افتتاح این خط تولید حاصل سه سال تلاش متخصصان شرکت سهل گستران درمان با هدف خودکفایی در تولید اقلام پزشکی شامل انواع دستکش‌های معاینه و جراحی، سوندهای پزشکی و اقلام تزریق است.

در فاز نخست کارخانجات این شرکت ظرفیت تولید ۸هزار دستکش در هر ساعت ایجاد شده است و با راه اندازی فاز دوم آن تا شش ماه آینده، ظرفیت تولید به ۴۸ هزار عدد دستکش در ساعت ارتقا خواهد یافت.

شرکت سهل گستران درمان در زمینه تجهیزات پزشکی و مصرفی عمومی در دو دسته محصولات لاتکسی و محصولات پلیمری فعالیت می‌کند.
تولیدات از جنس لاتکس این مجموعه فناور شامل دستکش‌های جراحی و معاینه است و محصولات پلیمری شامل سرم‌های تزریق، سوندها و سایر تجهیزات پزشکی یکبار مصرف تولید می‌شود. با تولیدات فاز نخست این شرکت، سالیانه ۵ میلیون دلار و با افتتاح فاز دوم این کارخانه، زمینه برای صرفه جویی ۱۳ میلیون دلاری فراهم خواهد شد.
تولیدات شرکت سهل گستران درمان، بخشی از چالش تامین اقلام مصرفی پزشکی از جمله سرم و انواع سوند حل خواهد شد.
این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع با ۳۵۰۰ متر مربع فضای تولید با صرف هزینه ۳۳۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده است و در ادامه و برای راه اندازی فاز دوم،  ۶۵۰ میلیارد تومان دیگر اختصاص خواهد یافت.
فعالیت کارخانجات تولید سهل گستران تا کنون علاوه بر جلوگیری از خروج ارز زمینه ساز اشتغال ۱۲۰ نفر شده است. با افتتاح فاز دوم این خط تولید، زمینه اشتغال مستقیم برای ۴۵۰ نفر فراهم خواهد شد. در این مجموعه فناور روزانه بیش از ۸۰ هزار جفت دستکش لاتکس تولید می شود.

تولید داروهای خاص در دستور کار محققان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی

1402/06/14 در ساعت 10:36:22

رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از راه‌اندازی پژوهشکده شیمی دارویی با هدف رفع نیازهای داخلی و خودکفایی در تولید داروهای خاص خبر داد.

تولید داروهای خاص در دستور کار محققان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی

نخستین خط تولید ماده اولیه انسولین در کشور به بهره‌برداری رسید

1402/06/04 در ساعت 09:43:09

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، صبح پنجشنبه 2 شهریور ماه 1402 با حضور جمعی از مسئولان حوزه بهداشت و درمان بزرگترین خط تولید انسولین کشور در ابعاد صنعتی به بهره‌برداری رسید.

نخستین خط تولید ماده اولیه انسولین در کشور به بهره‌برداری رسید

دانش‌بنیان؛ ارتقای تولید فرآورده‌های بیولوژیک دامی با فناوری بومی

1402/03/16 در ساعت 16:12:33

یک شرکت دانش‌بنیان با تولید داروهای بیولوژیک دامی، گامی در راستای خودکفایی و تامین نیاز صنعت دامی کشور به این فرآورده‌های راهبردی برداشته است.

دانش‌بنیان؛ ارتقای تولید فرآورده‌های بیولوژیک دامی با فناوری بومی
نظر جدید
0%